Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Na pracovnej porade sa stretli zástupcovia dôchodcovVytlačiť
 

V piatok 17. februára 2017 sa stretli na pracovnej porade v zasadačke Mestského úradu v Detve predsedovia detvianskych Klubov dôchodcov, Základnej organizácie Jednoty dôchodcov na Slovensku (ZO JDS) a Základnej organizácie Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov (ZO SZPB).

Porada sa uskutočnila v rámci pravidelných stretnutí zvolaných Oddelením školstva, kultúry a sociálnych vecí.

Primátor Ján Šufliarský na úvod privítal všetkých prítomných. Poďakoval za spoluprácu v uplynulom roku a zdôraznil dôležitosť spolupráce so seniormi, podporu ich aktivít, akcií a priestorových podmienok. Informoval o rekonštrukcii budovy Centra voľného času, ktorá by mala trvať sedem až osem mesiacov. Tieto priestory by mohli využívať Klub dôchodcov č. 3, Klub dôchodcov č. 2 a Jednota dôchodcov na Slovensku.

V Dennom centre na Partizánskej ulici sa v roku 2016 uskutočnila výmena vonkajších dverí. V roku 2017 je naplánované vybudovanie terasy a prístupového chodníka z betónovej dlažby, spevnenie plochy na posedenie medzi stromami, potrebná je oprava strechy pivnice, oprava oceľového prístrešku s krbom, vybudovanie pódia a vybudovanie nového altánku.

Vedúca Oddelenia školstva, kultúry a sociálnych vecí Margita Gajdošová informovala prítomných o rozdelení financií medzi jednotlivé kluby, ZO JDS a ZO SZPB, o tom, že požiadavky každej organizácie sa budú priebežne realizovať. Predsedovia klubov dôchodcov poďakovali za spoluprácu s mestom a jednotlivými klubmi.

Text: Jana Jedličková
Foto: Zuzana Juhaniaková


 
 

Dnes má službu:

Centrum
M.R.Štefánika 61,
Nový polyfunkčný dom

ďalšie dni

Sobota 28.4. - 29.4.
Camilca
Kpt. Nálepku 10,
Detva- LDCH- bývalá pôrodnica
webygroup

Deutch version
English version
Úvodná stránka