Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Poďakovanie za spoluprácu na 52. ročníku Folklórnych slávností pod PoľanouVytlačiť
 

Mladuchy 52 ročníka Folklórnych slávností pod Poľanou - foto zj.jpg

Detva 12. júl 2017 - Predstavitelia programovej rady a organizačného výboru adresujú všetkým, ktorí akokoľvek prispeli k zdarnému priebehu 52. ročníka Folklórnych slávností pod Poľanou v dňoch 7. až 9. júla 2017 v Detve.

"Vážení spoluorganizátori, členovia štábov a účinkujúci,

ďakujeme Vám za spoluprácu, pomoc, ochotu a ústretovosť pri príprave a zabezpečení 52. ročníka Folklórnych slávností pod Poľanou v Detve. Pripraviť tak veľké podujatie, popri pracovných a iných povinnostiach, ktoré všetci máme, je mimoriadne náročné. Rovnako náročné a zodpovedné je získať dobrých programových a organizačných spolupracovníkov, ktorí sú zárukou tohto podujatia a jeho plynulého zabezpečenia. O to viac patrí vďaka a uznanie všetkým, ktorí priložili ruky k dielu a pomohli svetu ukázať hodnoty našej tradičnej kultúry a tiež úsilie veľkej rodiny pestovateľov folklóru.

Ohlasy svedčia o tom, že festival naplnil očakávania návštevníkov. Milí priatelia, tešíme sa na ďalšiu spoluprácu s Vami."

Text: Anna Ostrihoňová, Margita Gajdošová a Jozef Kulišiak
 

 

Poďakovanie od folkloristky a návštevníčky slávností

Dňa 11. júla 2017 adresovala Zuzana Hollósyová, poslankyňa Kultúrneho výboru Celoštátnej slovenskej samosprávy v Maďarsku, nasledovné poďakovanie mestu Detva:

" Vážený pán primátor mesta, pán Šufliarský, 

píše Vám z Budapešti jedna folkloristka, ktorá dlhé roky chodieva na slávnosti usporiadané Vami. Viackrát vystupoval v Detve aj môj tanečný súbor Prameň z Budapešti.

Chcem Vám a Vášmu pracovnému kolektívu zablahoželať a poďakovať za skvelý program, za výborný nápad predstaviť mladuchy a tým upevniť krásu nášho slovenského folklóru, národopisné klenoty. Urobili ste veľkú vec, ktorou sa Slováci môžu popýšiť. A to bolo všetko na úrovni, počnúc od kostola a so záverom na javisku, super-super. 

Pekná bola aj myšlienka krajanského programu Hosť do domu, Boh do domu...Tanec na spoločnú melódiu dvoch národov - a to všetko v dobrej priateľskej nálade v podaní Svrčkovcov. Paráda. Mám opäť krásne spomienky na Detvu. "

Text: Zuzana Hollósyová

 

Pohľad dlhoročnej dramaturgičky

Dramaturgička Jana Liptáková dňa 10. júla 2017 zaslala na adresu predsedníčky programovej rady Folklórnych slávností pod Poľanou hodnotiace riadky:

"Dobrý deň, pani Anka,

neviem, či sa na mňa ešte pamätáte, ja na Vás veľmi a sledujem Vašu prácu a teším sa. Videla som včera sprievod mladúch z festivalu v televízii a srdce mi od radosti poskočilo. Hneď som si pozrela na web stránke, aké ste mali programy a som dojatá, akú máte dobrú koncepciu festivalu a čo dávate ľuďom, najmä veľké srdce a lásku.

Keď som prvýkrát prišla do Detvy snímať programy v roku, mám pocit 1973, ešte s košickou televíziou a potom som ako dramaturgička robila u Vás niekoľko programov, nielen nasnímaných, ale s Vilom aj Detvana ešte so Záborským a potom neskôr s mladšími hercami, to isté aj vo Východnej, netušila som, že aj ja budem robiť tri roky programovú riaditeľku za NOC vo Východnej. Vy to už robíte teda veľa rokov a chvalabohu, lebo iba tak sa môžu dosiahnuť také výsledky, aké máte. Úžasné. Pekné dni prajem."

Text: Jana Liptáková

 

Poďakovanie dolnozemských Slovákov

Vážený pán primátor!

My dolnozemskí Slováci z Maďarska z obce Čabačúd, sme sa prvkrát zúčastnili na tomto krásnom podujatí v Detve. Sme tam dôšli s pomocou Zväzu Slovákov v Maďarsku 45 osôb na tri dni a dostali sme krásne zážitky, prežili sme spoluúčasť slovákov z celého sveta, ku ktorým aj my sme sa mohli pripojiť.

Krásne okolie,nádherné programy, dobrá nálada nám dali silu, aby sme sa držali aj naďalej, ako slovenská národnosť v Maďarsku a aby sme aj naďalej pracovali, aby naše tradície, naše zvyky ostali ešte za veľa veľa rokov a našim ďetom a mládeži by sme vedeli to všetko odovzdať a aby oni tieto tradície chránili aj v budúcnosti.

Gratulujeme vám za organizovanie, a prajeme vám dobré zdravie a silu do budúcnosti, že by ste mohli pracovať aj pre vašich a aj pre nás Slovákov žijúcich v zahraničí.

13. júla 2017

Text: Katarína Fehérová, Melinda Fábriová

Spolok Čabačúdskych Slovákov

 

Foto: Zuzana Juhaniaková

 


 
 

Dnes má službu:

Centrum
M.R.Štefánika 61,
Nový polyfunkčný dom

ďalšie dni

Sobota 28.4. - 29.4.
Camilca
Kpt. Nálepku 10,
Detva- LDCH- bývalá pôrodnica
webygroup

Deutch version
English version
Úvodná stránka