Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Z turisticko-poznávacích aktivít sa tešili viaceríVytlačiť
 

Vlkolínec.jpg

Deviaty ročník úspešného projektu, ktorý už pravidelne organizuje Základná škola, Obrancov mieru 884 v Detve, opäť pozostával z troch etáp. Turistické a poznávacie aktivity prebiehali od júna do októbra 2017.

Cieľom každej etapy bolo urobiť niečo pozitívne pre telo i myseľ, keďže do projektu sú tradične zapojené všetky detvianske školy, široká verejnosť i mesto Detva, ktoré projekt spolufinancuje.

Prvá časť projektu sa uskutočnila 2. júna 2017 turnajom O putovný pohár vo florbale. Florbal sa medzi žiakmi teší veľkej obľube. Tak ako po iné roky sa do súťaže zapojili žiaci štyroch ročníkov.  Vyhrať však mohlo len jedno družstvo a tentoraz putovný pohár získalo družstvo Capitals zo 4. B triedy.

O putovny vo florbale.jpg

Ďalšia časť projektu sa uskutočnila 11. júna 2017. Beh zdravia je aktivita, do ktorej sa tradične zapájajú všetky vekové kategórie mesta, tento rok to bolo spolu 620 účastníkov. Pre mladších žiakov a škôlkarov bol pripravený 300 metrový okruh na školskom dvore. Starší žiaci, pedagógovia, rodičia, starí rodičia i ostatní hostia zdolali okruh dlhý 1,1 km vedúci okolo letného štadióna. Chutné občerstvenie pripravili pani kuchárky a zabezpečený bol tiež zdravotnícky dohľad.

beh zdravia foto1.jpg

Tretiu časť projektu jeho účastníci absolvovali v októbri. Turisticko-poznávacia vychádzka dňa 10. októbra bola nasmerovaná na Liptov. Desať vybraných žiakov a dvaja pedagógovia z každej detvianskej školy mali možnosť obdivovať jedinečnú podhorskú osadu Vlkolínec zapísanú v zozname UNESCO. Cestou späť sa zastavili pri prírodnej pamiatke Meandre Lúžňanky. Napriek počasiu, ktoré tento deň turistike veľmi neprialo, vládla medzi účastníkmi vychádzky výborná nálada.  

Organizátori veria, že budúci jubilejný desiaty ročník podujatia sa opäť podarí zorganizovať rovnako úspešne ako ten tohtoročný.

MestoDetva.pngProjekt bol spolufinancovaný z rozpočtu mesta Detva.

Text: Lucia Ivanová
Foto: Lucia Ivanová, Milina Hrnčiarová, Alena Klimová


 
 


Deutch version
English version
Úvodná stránka