Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Deti predviedli svoje nové korčuliarske schopnostiVytlačiť
 

Korčuliari sa navzájom povzbudzovali - foto Zuzana Juhaniaková.jpg

Materská škola, A. Bernoláka 19 v Detve vo štvrtok 30. novembra 2017 úspešne ukončila kurz korčuľovania prehliadkou detského korčuliarskeho umenia na zimnom štadióne v Detve. Najpopulárnejšiemu zimnému športu, korčuľovaniu sa už venujú sedemnásť rokov.

S pani učiteľkou Annou Fáberovou - foto Zuzana Juhaniaková (2).jpg

Počas kurzu prihliadajú na schopnosti dieťaťa a jeho vek, preto sa do kurzu môžu prihlásiť deti vo veku päť až šesť rokov. Tento rok v kurze s názvom Šikulkovia na korčuliach mali prihlásených 22 detí, z toho vytvorili štyri družstvá.

Korčuliarka s pani učiteľkou Oľgou Poliačikovou - foto Zuzana Juhaniaková.jpg

Pod dohľadom pani učiteľky Andrey Lalíkovej - foto Zuzana Juhaniaková.jpg

Pokyny pred prehliadkou - foto Anna Fáberová.jpg

Tri družstvá boli začiatočníci, kde sa deti pod vedením pani učiteliek Oľgy Poliačikovej, Anny Fáberovej a Andrey Lalíkovej naučili základné korčuliarske zručnosti, cupitať, chodiť po ľade, padať, vstávať, kĺzať sa po ľade, zohýbať kolená a v závere jazdiť samostatne na korčuliach.

Tí zdatnejší – pokročilí pod vedením pani učiteľky Ladislavy Ruščákovej sa zdokonaľovali v korčuľovaní, zamerali sa na jazdenie v správnom korčuliarskom postoji, ale naučili sa mnohé korčuliarske prvky ako napríklad lastovičku, bociana, vlnovky, cibuľky, kolobežku, jednoduchú piruetku, rôzne otočky, jazdu vzad, základy brzdenia pluhom a iné.

Pred štartom - foto Zuzana Juhaniaková.jpg

Kurz prebieha v rozsahu desať dní, v trvaní jednej hodiny denne. Súčasťou každej hodiny sú hry a súťaže a priebeh hodiny je hravou a zábavnou formou.

Spolužiaci fandia - foto Zuzana Juhaniaková.jpg

S eleganciou - foto Zuzana Juhaniaková.jpg

V závere kurzu si deti odniesli po zdolaní jednoduchej prekážkovej dráhy diplomy, medaily, malé darčeky a samozrejme sladké odmeny.

Zvečnili sa s medailami - foto Anna Fáberová.jpg

Svojich korčuliarov prišli povzbudiť rodičia, starí rodičia a malí diváci z ich materskej školy. Mnohí odchovanci sú v súčasnosti výborní hokejisti alebo krásne a šikovné krasokorčuliarky. Korčuľovanie je nielen základom pre tieto dva športy, ale aj jedným z elementárnych pohybov, ktoré by deti mali zvládnuť v rannom detstve.

„Teší nás, že naša materská škola tak každoročne prispieva k športovému rozvoju našich detí,“ priznávajú na záver organizátorky kurzu.

Text: Ladislava Ruščáková
Foto: Anna Fáberová, Zuzana Juhaniaková


 
 


Deutch version
English version
Úvodná stránka