Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Tlačové správy

24. október mesto venuje seniorom v Detve

obr.jpgMesto Detva v spolupráci s Kultúrnym centrom A. Sládkoviča pripravilo pre seniorov v Detve kultúrne popoludnie, ktoré bude vo štvrtok 24. októbra 2019.

viac...


 

Polikliniku čakajú veľké zmeny

poliklinika.JPGO röntgen a gynekologickú ambulanciu by sa mali rozšíriť služby a ambulancie v budove detvianskej polikliniky po chystanej rekonštrukcii. Mesto na prestavbu získalo peniaze z Európskeho fondu regionálneho rozvoja, celkovo 779-tisíc eur, tie tvoria 95 percent oprávnených výdavkov.

viac...


 

Súkromná spojená škola usporiadala skrášľovací deň

beauty deň (2).JPGVďaka finančnej podpore mesta Detva mohli žiaci Súkromnej spojenej školy v Detve dňa 1.októbra 2019 zažiť skrášľovací deň, takzvaný Beauty deň, počas ktorého navštívili salón krásy

viac...


 

Pumptrack, alebo ako sa „pumpovaním“ pohybovať na dvoch kolesách

pamptrack.JPGNápad postaviť pumptrackovú dráhu prišiel od komunity cyklistov v Detve, ktorí by sa „pumpovaniu“ radi venovali, len nemali kde. Mesto túto aktivitu podporilo, našlo nielen vhodné miesto na postavenie dráhy, ale aj financie.

viac...


 

Nedostavaný okresný úrad štát daroval mestu

urad_1.JPGMala to byť hrdá budova detvianskeho okresného úradu, namiesto toho už celé roky kazí vzhľad vstupnej časti mesta. Je síce zastrešená, s osadenými plastovými oknami, no do dokončenia má veľmi ďaleko. Už na prvý pohľad je vidieť, že táto tehlová stavba nemá gazdu a pomaly chátra. Žiaden človek prechádzajúci mestom ju neprehliadne.

viac...


 

Vyhodnotili XII. ročník výtvarnej súťaže Krásy našich záhrad

Od 4. doDSC_0636.jpg 6. októbra 2019, bol súčasťou Mestskej výstavy ovocia, zeleniny a kvetov už XII. ročník výtvarnej súťaže na tému Krásy našich záhrad.

viac...


 

Pozrite si videoreportáž z Partizánskej prehliadky a Dní mesta Detva 2019

i_5823479 (2).jpgVideoreportáž zo slávnosti 75. výročia Partizánskej prehliadky a tiež videoreportáž z programu Dní mesta Detva 2019.

viac...


 

Venujte pozornosť komínu, predídete požiaru

poziar.JPGK významnému počtu požiarov dochádza práve z dôvodov poruchy a nevyhovujúceho stavu vykurovacích telies, dymovodov a komínov.

viac...


 

Ocenené práce mestskej súťaže v aranžovaní kvetov, ovocia a zeleniny

Z aranžérskej výstavy.Spolu bolo udelených 10 cien bez určenia poradia, plus diplomy, ktoré oceneným budú doručené po ukončení výstavy

viac...


 

Biblia na cestách

biblia_1a.jpgViac ako 200 exponátov kníh napísaných v rôznych svetových jazykoch predstavuje výstava Biblia na cestách. Má za úlohu priblížiť Bibliu, knihu kníh, nielen z pohľadu historického, ale predovšetkým priblížením jej posolstva súčasnému človeku.

viac...


 
Položky 1-10 z 329


Deutch version
English version
Úvodná stránka