Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Diviačia koža v kontajneri na sklo. Aj takú podobu má triedenie odpadu

Diviačia koža v kontajneri na sklo. Aj takú podobu má triedenie odpaduVytlačiť
 

Niektorí ešte nepochopili, že zelené kontajnery sú iba na sklo. Je krátko pred poludním a horúčava začína byť neznesiteľná. Otvorené okno na aute nie je žiadnym víťazstvom, dovnútra prúdi tak či tak iba horúci vzduch. A s ním aj všetky možné pachy mesta. Na väčšinu z nich sme si už zvykli, dominuje pach rozpáleného asfaltu. Až do chvíle, keď ma na Štúrovej ulici doslova „preplieska“ celkom iný pach. Smrad.

Neskutočný smrad vletí oknom a ja viem, že som na mieste. Mojou úlohou je odfotiť zelený 1100-litrový kontajner na sklo, v ktorom je všetko možné, len nie sklo. No, popravde, jednu fľašku som našiel, vytŕča z plastovej tašky.

Moju pozornosť hneď upúta zdroj už spomínaného smradu. Z roztrhnutého plastového vreca vytŕčajú zvyšky diviačej kože. Čo je pod ňou si ani nechcem predstaviť. Stačí mi pohľad na stovky červov, ktoré sa mrvia na čiernom vreci. Navyše na cestu z kontajnera vyteká smradľavá tekutina. Nuž, triedenie odpadu v Detve môže mať aj takúto podobu.

Obsah kontajnera na sklo.

Pôvodne sme chceli túto fotku uverejniť bez komentára. Veď je z nej všetko jasné. No nie je. Ani tridsaťstupňová horúčava, ani rozkladajúce sa diviačie zvyšky v kontajneri na ulici uprostred mesta, z ktorých sa človeku prevracia žalúdok. A nie je to len zo smradu, ale aj z bezohľadnosti tých, ktorí sa svojho problému zbavili takýmto spôsobom.

Text a foto: Milan Suja

Obsah kontajnera na sklo.Obsah kontajnera na sklo.


 
 


Deutch version
English version
Úvodná stránka