Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Domov dôchodcov Detva usporiadal Deň obrázkovej tvorby

Domov dôchodcov Detva usporiadal Deň obrázkovej tvorby Vytlačiť
 

Pestrofarebná výstava prác seniorov na stole

Možnosť dať použitým veciam druhú šancu a zapojiť pritom svoju fantáziu a kreativitu, sa podarilo prijímateľom sociálnych služieb z Domovov dôchodcov a domovov sociálnych služieb Hriňová, Hrochoť, Sebedín, z Domu pre seniorov Očová a z Domova dôchodcov Detva, ktorí sa 27. júna 2019 spolu stretli na akcii Deň obrázkovej tvorby, organizovanej detvianskym zariadením pre seniorov.

Počas slnečného júnového dopoludnia v Domove dôchodcov v Detve vznikali originálne práce s rôznou tematikou. Prijímatelia sociálnych služieb využívali techniku nepravého patchworku, čo je technika zdobenia polystyrénových predmetov a techniku tvorenia dekorácií z papierových roliek.

Spoločne dokázali, ako sa dá z bežných roliek a zo zvyškov látok končiacich väčšinou v kontajneri ako ďalší odpad, ktorý životnému prostrediu neprospieva, vyrobiť umenie a zároveň pohladiť svoje ekologické svedomie.

O kreatívny zážitok sa so zúčastnenými podelil aj prednosta Mestského úradu v Detve Štefan Slemenský. Všetci prítomní autori nových obrazov boli za svoje diela odmenení vecnými darmi a chutným obedom.

Text a foto: Ľubica Lepiešová


 
 


Deutch version
English version
Úvodná stránka