Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Upozornenie: Domácnosti v Detve navštívia pracovníci Štatistického úradu

Upozornenie: Domácnosti v Detve navštívia pracovníci Štatistického úradu Vytlačiť
 

Ilustračný obrázok, námestie a budova historickej radnice v Detve.

Od 1. júla do 31. decembra 2019 bude v Detve a v ďalších mestách na Slovensku prebiehať Európske zisťovanie o zdraví a Zisťovanie o použití spaľovacích zariadení a spotrebe palív v domácnostiach.

V tomto období, od 1. júla do konca roka 2019, zaklopú na dvere vybratých domácností v Detve pracovníci Štatistického úradu Slovenskej republiky (SR), ktorí budú zbierať údaje o najčastejších zdravotných problémoch obyvateľstva, o využívaní zdravotnej starostlivosti, o pohybových a stravovacích návykoch.

Druhá oblasť otázok bude o individuálnom vykurovaní rodinných domov. Ako mesto Detva informoval Štatistický úrad, do tohto zisťovania o emisnej a energetickej situácii na Slovensku je zaradených spolu 4100 domácností v rôznych 345 obiach, medzi ktorými je Detva.

Do veľkého prieskumu o zdraví podľa informácií od Štatistického úradu zaradili spolu 8000 slovenských domácností, ktoré sú vo vybratých 430 obciach, včítane Detvy. 

Domácnosti navštívi zamestnanec Štatistického úradu Slovenskej republiky poverený funkciou opytovateľa a preukáže sa osobitným poverením. Všetky informácie a názory, ktoré domácnosti poskytnú, sú chránené, nezverejňujú sa a budú slúžiť výlučne pre potreby štátnej štatistiky.

Ako uvádza v liste Štatistický úrad SR, "za ochranu dôverných aj osobných údajov zodpovedá Štatistický úrad Slovenskej republiky, ktorého zamestnanci sú viazaní mlčanlivosťou o všetkých štatistických údajoch a osobných údajoch, ktoré sa pri svojej práci dozvedia."

Viac informácií o oboch prieskumoch na webe Štatistického úradu SR www.statistics.sk.

Text: Zuzana Vrťová
Foto: ilustračné, Anna Ostrihoňová


 
 


Deutch version
English version
Úvodná stránka