Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Blahoprianie primátora k začiatku školského roka

Blahoprianie primátora k začiatku školského roka Vytlačiť
 

Historická plastika, erb mesta Detva

Detva, 30. august 2019 - Primátor mesta Detva Ján Šufliarský adresuje všetkým žiakom, ich rodičom, pedagógom a všetkým pracovníkom v školách a školských zariadeniach nasledovné blahoprianie do nového školského roka 2019/2020.

"Milí žiaci, študenti, vážení zamestnanci škôl, milí rodičia!

Končí sa leto, školské brány sa otvárajú a vy sa, milí žiaci, vraciate z prázdnin oddýchnutí, plní zážitkov a tešíte sa na stretnutie so spolužiakmi a učiteľmi. Želám vám, aby ste sa v novom školskom roku naučili veľa nového, zažili veľa pekného a aby čas, ktorý strávite v škole, bol iba príjemný.

Prvýkrát prekročilo brány našich základných škôl 146 prvákov, ktorí sa nevedia dočkať, ako odhalia tajomstvá šlabikára. Želám im, aby ich učitelia boli dobrí, láskaví a chápajúci, aby sa do školy tešili, mali chuť získavať nové vedomosti a cítili sa v škole ako doma.

Deviataci budú pokračovať v štúdiu na strednej škole, preto im prajem šťastnú ruku pri jej výbere a úspešné ukončenie základnej školy.

Pre stredoškolákov - študentov prvého ročníka je prechod na strednú školu významnou zmenou. Želám im, aby sa v škole, ktorú si vybrali, dobre cítili a naplnili sa všetky ich predstavy.

Maturantom želám veľa šťastia pri maturitách a skúškach na vysoké školy, aby si našli správnu mieru medzi učením a odpočinkom, povinnosťami a relaxom a tieto skúšky úspešne zvládli.

Milí rodičia,  keďže i vy ste nesmierne dôležitým článkom v reťazci výchovy a získavania vzdelania vašich detí, prosím vás o spoluprácu so školou, zabezpečenie pravidelnej dochádzky detí do školy, ich podporu v učení a vytvorenie podnetného prostredia, kde bude vládnuť istota, porozumenie a láska.

Všetkým pedagogickým i nepedagogickým zamestnancom škôl nášho mesta prajem do ďalšieho školského roku najmä veľa trpezlivosti, pevného zdravia, spokojnosti a tvorivých síl. Nech vás neopúšťa pracovný elán a chuť odovzdať žiakom všetko, o čo sa usilujete.

Budeme sa snažiť, aby ste zo strany mesta Detva dostávali čo najväčšiu podporu, aby ste vy, milí učitelia a vychovávatelia, mali vytvorené dobré podmienky pre výchovu a vzdelávanie a dosiahli v tomto školskom roku s našimi deťmi a študentmi čo najlepšie výsledky.“

Ján Šufliarský, primátor mesta


 
 


Deutch version
English version
Úvodná stránka