Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Všeobecné

Súperi Detvy: Vo štvrtok Capitals, v utorok SlovanVytlačiť
 

hc07.jpgHokejový klub HC 07 WPC KOLIBA Detva pozýva všetkých hokejových priaznivcov na prípravné hokejové zápasy. Vo štvrtok 22. augusta 2019 sa o 18.00 hod. stretnú mužstvá HC 07 WPC KOLIBA Detva a Bratislava Capitals.

Ďalší prípravný hokejový zápas odohrajú Detvania na svojom zimnom štadióne v utorok 27. augusta 2019 o 17.00 hod. Súperom im bude podstatne známejší klub a to HC Slovan Bratislava.


 
 

Pripomenieme si Slovenské národné povstanieVytlačiť
 

Pomník padlých v Detve.Mesto Detva, Základná organizácia Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov a politické strany v Detve pozývajú všetkých občanov mesta na spomienkovú slávnosť pri príležitosti 75. výročia Slovenského národného povstania. Slávnosť sa uskutoční 28. augusta 2019 (streda) o 13.00 hod. pri Pomníku padlých na Námestí SNP v Detve.

Zdroj: (ms)


 
 

Prerušenie distribúcie elektrinyVytlačiť
 


 
 

Zber nebezpečného odpaduVytlačiť
 

erb.jpgV sobotu 26. októbra budete môcť bezplatne odovzdať nebezpečný odpad. Mesto na tento deň pripravilo zber nebezpečného odpadu. Na určené miesta (nájdete v prílohe) môžete priniesť autobatérie, žiarivky, pesticídy a insekticídy, lieky po záručnej dobe, farby, olejové filtre, odpadové chemikálie, (riedidlá, rozpúšťadlá, ustaľovač, vývojka), spreje, plastové aj kovové obaly znečistené škodlivinami (od farieb, lakov, lepidiel, riedidiel a ropných látok), iné batérie, oleje (mazacie, motorové), ortuťové teplomery, výbojky, fotopapier, chemicky znečistené textílie, elektro odpad a iné.

Zdroj: (ms)

 


 
 

Oznámenie o začatí správneho konania - výrub dreviny Vytlačiť
 

MestoDetva.png

Mesto Detva oznamuje začatie správneho konania podľa zákona č. 543/2002 Z.z. o ochrane prírody a krajiny v znení neskorších predpisov, vo veci vydania súhlasu na výrub štyroch kusov dreviny na pozemku v katastrálnom území Detvy.

Viac informácií je v dokumente Oznámenia.

Text: Zuzana Vrťová


 
 

Oznámenie o dražbe pozemku v DetveVytlačiť
 

MestoDetva.png

Dňa 11. septembra 2019 o 13.00 h. v kancelárii súdneho exekútora v Lučenci sa bude na základe rozsudku konať dražba pozemku v Detve s výmerou 992 m².

Viac informácií vo Vyhláške.

Text: Zuzana Vrťová


 
 

Odvolané: Vyhlásili čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru Vytlačiť
 

Ilustračný obrázok, rázcestie, lúka, kroviny

Od 15.00 hod. dňa 30. júla 2019 je odvolaný čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru v okresoch Detva, Zvolen, Krupina.

Čas zvýšeného nebezpečenstva vyhlásilo Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru vo Zvolene.

Viac informácií vo vyhlásení Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru vo Zvolene.

Text a ilustračné foto: Zuzana Vrťová

 


 
 

Pred Poliklinikou nezaparkujeteVytlačiť
 

Parkovisko pred poliklinikouParkovisko pred detvianskou Poliklinikou v najbližších dňoch nevyužijete. Pre stavebné práce bude uzavreté podľa predbežného odhadu do konca júla.

„Mestská polícia v Detve upozorňuje vodičov a aj obyvateľov z Detvy a okolia, že cez parkovisko pod Poliklinikou v Detve sa buduje nový teplovod, a tak bude pohyb vozidiel na tomto parkovisku a po Ulici J. G. Tajovského niekoľko dní obmedzený,“ informovali na sociálnej sieti detvianski mestskí policajti.

Pri poliklinike sa mení teplovod

Parkovisko pri PoliklinikeParkovisko pri PoliklinikeParkovisko pri Poliklinike

Zdroj: (ms)


 
 

Nie je to vtip, na ľade sa môžete korčuľovať už terazVytlačiť
 

Ak sa chcete počas horúcich prázdninových dní schladiť, oprášte svoju policu so zimnými vecami a nájdite si na nej korčule. Ľad na detvianskom zimnom štadióne je pripravený už od začiatku júla. Doteraz ho využívali rôzne hokejové kolektívy na letné sústredenia, no už tento týždeň si ho môžete užiť aj vy.

Mesto Detva pozýva všetkých na verejné korčuľovanie v nedeľu 14. júla 2019. Ľad bude verejnosti k dispozícii od 14. do 16. hodiny. Vstupné na ľadovú plochu je symbolické – jedno euro. Deti do troch rokov budú mať ľad zadarmo. Verejné korčuľovanie bude v rovnakom dni a čase až do začiatku Extraligy, potom sa presunie na sobotu.

Zdroj: (ms)


 
 

Upozornenie pre občianske združeniaVytlačiť
 

Ministerstvo vnútra.Ministerstvo vnútra v súvislosti s prípravou nového komplexného registra mimovládnych neziskových organizácií upozorňuje organizácie tretieho sektora na nové povinnosti.

https://www.minv.sk/?tlacove-spravy&sprava=upozornujeme-na-oznamovacie-povinnosti-mimovladnych-organizacii-suvisiace-s-pripravou-noveho-komplexneho-registra

Podľa novej legislatívy má ministerstvo do 1. januára 2021 povinnosť sprístupniť nový register mimovládnych neziskových organizácií, do ktorého sa budú zapisovať údaje o nadáciách, neziskových organizáciách poskytujúcich všeobecne prospešné služby, neinvestičných fondoch, občianskych združeniach, odborových organizáciách a organizáciách zamestnávateľov a tiež organizáciách s medzinárodným prvkom.

Občianske združenia, odborové organizácie a organizácie zamestnávateľov, ktoré vznikli do 31. decembra 2018 majú v tejto súvislosti povinnosť oznámiť ministerstvu do 30. júna 2019 aktuálne údaje o štatutárnom orgáne. (meno, priezvisko, adresa trvalého pobytu, dátum narodenia a rodné číslo s uvedením dňa vzniku funkcie spolu s dokumentmi osvedčujúcimi skutočnosti pre zápis údajov o štatutárnom orgáne alebo členoch štatutárneho orgánu).

Oznámenie musí byť podpísané takým počtom členov štatutárneho orgánu, aký je potrebný podľa zaregistrovaných stanov; pravosť podpisov musí byť úradne osvedčená.

Zdroj: (ms)


 
 
Položky 1-10 z 326


Deutch version
English version
Úvodná stránka