Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Všeobecné

Výzva polície: Bicykle si zamykajteVytlačiť
 

Budova polície v Detve.Vzhľadom na zvýšený počet oznámení krádeží bicyklov z vnútorných priestorov bytoviek a panelových domov, polícia v Detve vyzýva občanov, aby nenechávali svoje bicykle a ani iné hodnotné veci voľne odložené a neuzamknuté.

Ďalej polícia upozorňuje občanov žijúcich v bytových a panelových domoch, aby do vnútorných priestorov nevpúšťali neznáme osoby, ktoré sa snažia dostať do vchodov pod rôznymi zámienkami, prípadne si overili, komu otvorili vchodové dvere.

Podľa polície je nutné, aby si obyvatelia spoločné a tiež pivničné priestory vždy uzamykali a takto chránili svoj majetok a tiež majetok spolubývajúcich.

Zdroj: (ms)


 
 

Slatinský jarmok otvoria vybubnovanímVytlačiť
 

Slatinský jarmokObec Zvolenská Slatina a Matica slovenská pozývajú na 9. ročník Slatinského jarmoku, ktorý sa bude konať 8. júna 2019.

Program otvorí o pol desiatej krojový sprievod obcou. O pol jedenástej je naplánované samotné otvorenie jarmoku vybubnovaním v strede obce a predstavenie folklórnych súborov a skupín. Medzi jedenástou a trinástou hodinou budú na jarmoku vystupovať pozvané folklórne skupiny a súbory. O trinástej hodine sa predstavia DĽH Slatinskí muzikanti a deti z tanečného krúžku Borovka zo Zvolenskej Slatiny. Po nich v programe „A do tej nôty“ budú vyhrávať heligonkári z Podpoľania.

Večerný galaprogram sa začne o piatej v záhrade penziónu Zlatý dukát. V prvom programovom bloku sa predstaví folklórny súbor Cerovina z rumunského Čerpotoku, po nich súbor Hermanovčan z Hermanoviec. O šiestej už bude vystupovať folklórna skupina Kýčera z Čierneho Balogu a po nej folklórna skupina Slatina zo Zvolenskej Slatiny. Večer ukončí ľudová zábava v záhrade penziónu, do tanca bude hrať ľudová hudba Vrchovská ruža pod vedením Pavla Martinku.

Zdroj: (ms)


 
 

Výtvarné a fotografické tábory pre detiVytlačiť
 

arteska_1.JPGDom umenia Arteska na Partizánskej ulici v Detve pripravil letné denné výtvarné a fotografické tábory pre deti.

Počas jedného týždňa sa deti zoznámia s rôznymi technikami kresby, maľby, modelovania, alebo sa naučia využívať svoj fotoaparát v rôznych podmienkach. Do 31. mája môžete ešte využiť zvýhodnenú cenu, preto neváhajte, lebo počet detí je obmedzený.

Informácie a prihlášky nájdete na stránke www.arteska.org, alebo sa môžete informovať priamo v Dome umenia Arteska na Partizánskej ulici od stredy do nedele v čase od 15. do 19. hodiny.

Zdroj: (ms)


 
 

Hrajte nám husličkyVytlačiť
 

huslicky_ratolest_1.jpgDetský folklórny súbor Ratolesť pozýva všetkých na 5. ročník detského folklórneho festivalu Hrajte nám husličky, ktorý sa bude konať v sobotu 8. júna 2019 na Amfiteátri v Detve. Program sa začína o 17. hodine. Účinkujú: DFS Ratolesť, DFS Slniečko, DFS Detvanček a detský súbor Vrtielko z Detvy. Hosť programu: DFS Jabúčko z Jablonového.

Súčasťou festivalu sú tento rok aj oslavy 45. výročia založenia súboru Ratolesť, slávnostný galaprogram DFS Ratolesť sa v sobotu 8. júna začína o 18.45 hod. Vstupné: dospelý návštevník zaplatí 4 eurá, dieťa, dôchodca a ZŤP 2 eurá.

erb mesta DetvaPodujatie finančne podporilo mesta Detva.

Zdroj: (ms)


 
 

Stretnutie s remeslom Šibori – maľovanie na hodvábVytlačiť
 

sibori.jpgKultúrne centrum A. Sládkoviča a Podpolianske osvetové stredisko Zvolen pripravujú remeselnú dielňu Stretnutie s remeslom Šibori – maľovanie na hodváb s lektorkou Alexandrou Kossárovou. Remeselná dielňa sa začína 22. mája 2019 o 16. hodine v Kongresovej sále na prvom poschodí Domu kultúry A. Sládkoviča v Detve. Účastnícky poplatok je tri eurá. Prihlásiť sa môžete na čísle 0925 975 708 alebo e-mailom na adrese: sekeresova@kcdetva.sk.

Zdroj: (ms)


 
 

Zmena adresy notárskeho úraduVytlačiť
 

Notársky úrad v Detve sa presťahoval do nových priestorov. Notár Peter Michalička v súčasnosti pracuje na Ulici A. Hlinku 3465/19A, 962 12, Detva - polyfunkčný dom vedľa kvetinárstva Fantázia. Úradné hodiny sú pondelok až piatok, od 8.00 do 16.00 hod. Bližšie informácie dostanete na telefónnom čísle 045/37 002 37.

Zdroj: (ms)


 
 

22. mája pozývajú na Festival zdraviaVytlačiť
 

Nápis: Užite si s nami festival zdravia, deň plný zábavy a zdravého životného štýlu, 22. 5. 2019 od 10.00 do 18.00

Zdravotná poisťovňa Dôvera pozýva verejnosť na Festival zdravia v Detve, ktorý sa uskutoční 22. mája 2019 od 10.00 h. do 18.00 h. pred Domom kultúry A. Sládkoviča.

Organizátor ponúka viac informácií na www.festivalzdravia.sk a na plagáte tu.

Text: Zuzana Vrťová


 
 

Upozornenie na dočasné umiestnenie oddelení Mestského úradu v DetveVytlačiť
 

Nápis Obradná sieň nad vstupom do budovy

Foto: Dočasný hlavný vstup do budovy Mestského úradu bude priamo z ulice J. G. Tajovského.

Mesto Detva upozorňuje občanov na dočasnú zmenu umiestnenia oddelení Mestského úradu v Detve od 2. mája 2019 z dôvodu prebiehajúcej rekonštrukcie budovy.

V dňoch od 2. do 7. mája 2019 bude prebiehať sťahovanie referátov z prízemia Mestského úradu do vedľajšej časti budovy. Na pôvodnom mieste zostávajú sekretariát primátora a prednostu a ostatné oddelenia na prvom poschodí. V tomto dočasnom období bude aj podateľna na sekretariáte primátora. Mesto Detva prosí občanov o pochopenie a súčinnosť pri návštevách oddelení počas dní sťahovania.

Budova mestského úradu zvonku, v rekonštrukciiReferát životného prostredia nájdu občania dočasne umiestnený v bývalej zasadacej miestnosti, referát osvedčovania, organizačný referát a pokladňu nájdu v miestnostiach oproti vchodu. V sobášnej sieni budú dočasne umiestnené všetky referáty oddelenia školstva, kultúry a sociálnych vecí a taktiež referáty správy majetku a bytový úsek. V banketovej miestnosti bude dočasne umiestnený referát daní a poplatkov, referát miezd a účtovných operácií a referát ľudských zdrojov. V troch miestnostiach za sobášnou sieňou bude dočasne umiestnený referát účtovníctva a všeobecného účtovníctva, referát evidencie obyvateľstva a evidencie budov, vedúci ekonomického oddelenia.

Mailové adresy jednotlivých zamestnancov ostávajú v platnosti.

Mesto Detva ďakuje občanom za pochopenie.

Text: Michaela Murínová, Zuzana Vrťová
Foto: Zuzana Vrťová


 
 

Vypaľovanie trávyVytlačiť
 

Zdroj: Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici

V Detve : 09.04.2019

 


 
 

Zverejnenie odmeny zástupcu primátora mesta DetvaVytlačiť
 

Zdroj : MsÚ Detva

V Detve : 27.3.2019


 
 
Položky 11-20 z 337


Deutch version
English version
Úvodná stránka