Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Všeobecné

Upozornenie na uzatvorenie časti Bottovej uliceVytlačiť
 

Erb mesta DetvaMesto Detva upozorňuje občanov na dopravnú uzáveru časti Bottovej ulice, ktorá sa začne v pondelok 14. októbra 2019 od 7.30 hod. a potrvá do 15. októbra 2019 do 7.30 hod.

Časť ulice bude uzatvorená z dôvodu plánovanej opravy komunikácie asfaltovaním.

Mesto týmto zároveň ďakuje občanom za trpezlivosť a porozumenie.

Text: Alena Melicherčíková, Zuzana Vrťová


 
 

Informácia o začatom správnom konaní - výrub stromovVytlačiť
 


 
 

V Detve bude celoplošná jesenná deratizáciaVytlačiť
 

Mesto Detva upozorňuje všetky fyzické a právnické osoby na ustanovenie zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a žiada o zabezpečenie celoplošnej jesennej deratizácie na svojom území v období október – november 2019.

Deratizácia sa týka všetkých verejných priestranstiev, obchodných prevádzok, bytových domov, nebytových priestorov a ostatných zariadení v meste Detva.

Aby mala deratizácia celoplošný charakter a bola účinná musia v uvedenom termíne všetky fyzické osoby – podnikatelia a právnické osoby, ktoré vlastnia, prevádzkujú alebo spravujú uvedené nehnuteľnosti v Detve zabezpečiť uvedeným spôsobom ich jesennú ochranu proti škodcom.

Zároveň mesto žiada, aby o deratizácii boli vo všetkých objektoch predpísaným spôsobom informovaní občania tak, aby nevzniklo nebezpečenstvo priotrávenia ľudí alebo zvierat návnadami, použitými na deratizáciu.

 


 
 

Rozmiestnenie veľkoobjemových kontajnerov v meste Detva v roku 2019Vytlačiť
 

Zdroj: TS Detva

V Detve: 22.3.2019


 
 

Škôlku na Bernolákovej ulici zatiaľ neotvoriaVytlačiť
 

skolka.jpgRiaditeľstvo Materskej školy na Ulici A. Bernoláka č. 19 v Detve oznamuje rodičom, že od 2. septembra 2019 nebude škôlka v prevádzke. Informáciu o zaradení vášho dieťaťa do náhradnej materskej školy si zistíte na telefónnom čísle 0902 455 703.

Zdroj: (ms)


 
 

Prerušenie distribúcie elektrinyVytlačiť
 


 
 

Zber nebezpečného odpaduVytlačiť
 

V sobotu 26. októbra budete môcť bezplatne odovzdať nebezpečný odpad. Mesto na tento deň pripravilo zber nebezpečného odpadu. Na určené miesta (nájdete v prílohe) môžete priniesť autobatérie, žiarivky, pesticídy a insekticídy, lieky po záručnej dobe, farby, olejové filtre, odpadové chemikálie, (riedidlá, rozpúšťadlá, ustaľovač, vývojka), spreje, plastové aj kovové obaly znečistené škodlivinami (od farieb, lakov, lepidiel, riedidiel a ropných látok), iné batérie, oleje (mazacie, motorové), ortuťové teplomery, výbojky, fotopapier, chemicky znečistené textílie, elektro odpad a iné.

Zdroj: (ms)

 


 
 

Odvolané: Vyhlásili čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru Vytlačiť
 

Ilustračný obrázok, rázcestie, lúka, kroviny

Od 15.00 hod. dňa 30. júla 2019 je odvolaný čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru v okresoch Detva, Zvolen, Krupina.

Čas zvýšeného nebezpečenstva vyhlásilo Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru vo Zvolene.

Viac informácií vo vyhlásení Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru vo Zvolene.

Text a ilustračné foto: Zuzana Vrťová

 


 
 

Pred Poliklinikou nezaparkujeteVytlačiť
 

Parkovisko pred poliklinikouParkovisko pred detvianskou Poliklinikou v najbližších dňoch nevyužijete. Pre stavebné práce bude uzavreté podľa predbežného odhadu do konca júla.

„Mestská polícia v Detve upozorňuje vodičov a aj obyvateľov z Detvy a okolia, že cez parkovisko pod Poliklinikou v Detve sa buduje nový teplovod, a tak bude pohyb vozidiel na tomto parkovisku a po Ulici J. G. Tajovského niekoľko dní obmedzený,“ informovali na sociálnej sieti detvianski mestskí policajti.

Pri poliklinike sa mení teplovod

Parkovisko pri PoliklinikeParkovisko pri PoliklinikeParkovisko pri Poliklinike

Zdroj: (ms)


 
 

Nie je to vtip, na ľade sa môžete korčuľovať už terazVytlačiť
 

Ak sa chcete počas horúcich prázdninových dní schladiť, oprášte svoju policu so zimnými vecami a nájdite si na nej korčule. Ľad na detvianskom zimnom štadióne je pripravený už od začiatku júla. Doteraz ho využívali rôzne hokejové kolektívy na letné sústredenia, no už tento týždeň si ho môžete užiť aj vy.

Mesto Detva pozýva všetkých na verejné korčuľovanie v nedeľu 14. júla 2019. Ľad bude verejnosti k dispozícii od 14. do 16. hodiny. Vstupné na ľadovú plochu je symbolické – jedno euro. Deti do troch rokov budú mať ľad zadarmo. Verejné korčuľovanie bude v rovnakom dni a čase až do začiatku Extraligy, potom sa presunie na sobotu.

Zdroj: (ms)


 
 
Položky 1-10 z 362


Deutch version
English version
Úvodná stránka