Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Polícia v dome našla drogy a zbraneVytlačiť
 

Zadržaná rastlina.Začiatkom minulého týždňa polícia informovala o prípade z Hriňovej, pri ktorom zadržala dve podozrivé osoby, 23-ročnú Veroniku zo Zvolena a 47-ročného Štefana z Detvy.

„V priestoroch rodinného domu boli pri procesných úkonoch nájdené rastliny rodu Cannabis, ktoré sú zaradené v zozname omamných látok. Ďalej boli nájdené dlhé strelné zbrane a náboje, ktoré podľa zákona podliehajú povoľovaciemu konaniu a evidenčnej povinnosti,“ informovala krajská policajná hovorkyňa Petra Kováčiková.

Vyšetrovateľ kriminálnej polície vo Zvolene už začal trestné stíhanie pre drogovú trestnú činnosť, ale aj trestný čin nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. Zvolenčanku obvinil z drogovej trestnej činnosti, Detvana zasa z trestného činu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. Mladú ženu zo zadržania so súhlasom prokurátora prepustili na slobodu.

„Muža polícia po vykonaných úkonoch eskortovala priamo do výkonu trestu odňatia slobody, a to za inú trestnú činnosť, pre ktorú bol už aj odsúdený,“ doplnila policajná hovorkyňa.

Zadržaný materiál.Zbraň skončila v rukách polície.Strelivo.Časť zbrane.

Strelivo.Zdroj: (ms)

Foto: Polícia


 
 


Deutch version
English version
Úvodná stránka