Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Všeobecné

Amanda a Gus sa v Detve nakoniec nepredstaviaVytlačiť
 

Plagát Amanda a Gus.Divadelná komédia Amanda a Gus, ktorá mala byť v podnelok 16. septembra v Dome kultúry A. Sládkoviča je zrušená. Dôvodom je nedostatočný záujem divákov. 


 
 

Centrum voľného času Trend – zoznam krúžkovVytlačiť
 

Plagát CVČ Trend DetvaZoznam krúžkov v Centre voľného času Trend na školský rok 2019/2020: Šach, Karate, Florbal, Futbal, Hokej, Tenis – prípravka (1.-2. ročník ZŠ), Volejbal (dievčatá), Podpoľanček, Krpčeky, Jazdectvo, Romka, Rebelko, Hádzanárske minižabky a množstvo ďalších krúžkov priamo na školách (informujte sa vo vašej ZŠ). Pre prihlásenie dieťaťa do krúžku vyplňte prosím žiadosť CVČ Trend a doručte ju do 16. septembra 2019 do kancelárie CVČ Trend na Obrancov mieru 1 (Dom kultúry, 2. poschodie). Žiadosť si môžete stiahnuť na stránke www.cvctrend.sk. Viac informácií získate na tel. čísle 0903 645 659 alebo napíšte na e-mail: riaditelka@cvctrend.sk alebo cvctrend.detva@gmail.com.


 
 

Konkurz do Folklórneho súboru PodpoľanecVytlačiť
 

Podpoľanec na slávnostiach.Konkurz do súboru Podpoľanec.Máte radi pohyb, spev, tanec, ľudovú tradičnú kultúru a folklór? Radi cestujete po Slovensku a po svete, spoznávate nových ľudí, nadväzujete priateľstvá? Máte od 14 rokov vyššie? Tak príďte medzi nás do Folklórneho súboru Podpoľanec. Radi prijmeme mladých, šikovných ľudí do tanečnej zložky dievčat a chlapcov ale aj dievčatá do speváckej dievčenskej zložky. Nacvičujeme každý pondelok a piatok od 18.00 do 21.00 hod. v kultúrnom dome pri kostole (Chudobienec) v Detve. Prineste si tenisky, tepláky – dievčatá sukňu; tričko a predovšetkým odhodlanie.

Text: Jaroslav Černák


 
 

Škôlku na Bernolákovej ulici zatiaľ neotvoriaVytlačiť
 

skolka.jpgRiaditeľstvo Materskej školy na Ulici A. Bernoláka č. 19 v Detve oznamuje rodičom, že od 2. septembra 2019 nebude škôlka v prevádzke. Informáciu o zaradení vášho dieťaťa do náhradnej materskej školy si zistíte na telefónnom čísle 0902 455 703.

Zdroj: (ms)


 
 

Prerušenie distribúcie elektrinyVytlačiť
 


 
 

Zber nebezpečného odpaduVytlačiť
 

V sobotu 26. októbra budete môcť bezplatne odovzdať nebezpečný odpad. Mesto na tento deň pripravilo zber nebezpečného odpadu. Na určené miesta (nájdete v prílohe) môžete priniesť autobatérie, žiarivky, pesticídy a insekticídy, lieky po záručnej dobe, farby, olejové filtre, odpadové chemikálie, (riedidlá, rozpúšťadlá, ustaľovač, vývojka), spreje, plastové aj kovové obaly znečistené škodlivinami (od farieb, lakov, lepidiel, riedidiel a ropných látok), iné batérie, oleje (mazacie, motorové), ortuťové teplomery, výbojky, fotopapier, chemicky znečistené textílie, elektro odpad a iné.

Zdroj: (ms)

 


 
 

Odvolané: Vyhlásili čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru Vytlačiť
 

Ilustračný obrázok, rázcestie, lúka, kroviny

Od 15.00 hod. dňa 30. júla 2019 je odvolaný čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru v okresoch Detva, Zvolen, Krupina.

Čas zvýšeného nebezpečenstva vyhlásilo Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru vo Zvolene.

Viac informácií vo vyhlásení Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru vo Zvolene.

Text a ilustračné foto: Zuzana Vrťová

 


 
 

Pred Poliklinikou nezaparkujeteVytlačiť
 

Parkovisko pred poliklinikouParkovisko pred detvianskou Poliklinikou v najbližších dňoch nevyužijete. Pre stavebné práce bude uzavreté podľa predbežného odhadu do konca júla.

„Mestská polícia v Detve upozorňuje vodičov a aj obyvateľov z Detvy a okolia, že cez parkovisko pod Poliklinikou v Detve sa buduje nový teplovod, a tak bude pohyb vozidiel na tomto parkovisku a po Ulici J. G. Tajovského niekoľko dní obmedzený,“ informovali na sociálnej sieti detvianski mestskí policajti.

Pri poliklinike sa mení teplovod

Parkovisko pri PoliklinikeParkovisko pri PoliklinikeParkovisko pri Poliklinike

Zdroj: (ms)


 
 

Nie je to vtip, na ľade sa môžete korčuľovať už terazVytlačiť
 

Ak sa chcete počas horúcich prázdninových dní schladiť, oprášte svoju policu so zimnými vecami a nájdite si na nej korčule. Ľad na detvianskom zimnom štadióne je pripravený už od začiatku júla. Doteraz ho využívali rôzne hokejové kolektívy na letné sústredenia, no už tento týždeň si ho môžete užiť aj vy.

Mesto Detva pozýva všetkých na verejné korčuľovanie v nedeľu 14. júla 2019. Ľad bude verejnosti k dispozícii od 14. do 16. hodiny. Vstupné na ľadovú plochu je symbolické – jedno euro. Deti do troch rokov budú mať ľad zadarmo. Verejné korčuľovanie bude v rovnakom dni a čase až do začiatku Extraligy, potom sa presunie na sobotu.

Zdroj: (ms)


 
 

Upozornenie pre občianske združeniaVytlačiť
 

Ministerstvo vnútra.Ministerstvo vnútra v súvislosti s prípravou nového komplexného registra mimovládnych neziskových organizácií upozorňuje organizácie tretieho sektora na nové povinnosti.

https://www.minv.sk/?tlacove-spravy&sprava=upozornujeme-na-oznamovacie-povinnosti-mimovladnych-organizacii-suvisiace-s-pripravou-noveho-komplexneho-registra

Podľa novej legislatívy má ministerstvo do 1. januára 2021 povinnosť sprístupniť nový register mimovládnych neziskových organizácií, do ktorého sa budú zapisovať údaje o nadáciách, neziskových organizáciách poskytujúcich všeobecne prospešné služby, neinvestičných fondoch, občianskych združeniach, odborových organizáciách a organizáciách zamestnávateľov a tiež organizáciách s medzinárodným prvkom.

Občianske združenia, odborové organizácie a organizácie zamestnávateľov, ktoré vznikli do 31. decembra 2018 majú v tejto súvislosti povinnosť oznámiť ministerstvu do 30. júna 2019 aktuálne údaje o štatutárnom orgáne. (meno, priezvisko, adresa trvalého pobytu, dátum narodenia a rodné číslo s uvedením dňa vzniku funkcie spolu s dokumentmi osvedčujúcimi skutočnosti pre zápis údajov o štatutárnom orgáne alebo členoch štatutárneho orgánu).

Oznámenie musí byť podpísané takým počtom členov štatutárneho orgánu, aký je potrebný podľa zaregistrovaných stanov; pravosť podpisov musí byť úradne osvedčená.

Zdroj: (ms)


 
 
Položky 1-10 z 337


Deutch version
English version
Úvodná stránka